Oświetlenie awaryjne - Systemy przeciwpożarowe - Szafy teleinformatyczne

Cooper / Systemy sterowania oświetleniem / Podstawowe informacje o systemie
 

System sterowania iLight

98_.jpg

System iLight jest systemem sterowania oświetleniem należącym do “inteligentnych instalacji”. Oferuje on Państwu pełną elastyczność, niezawodność, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, a także pełen komfort użytkowania.
iLight został zaprojektowany tak, aby zapewnić pełną swobodę w projektowaniu oświetlenia. Nasze sterowniki współpracują ze wszystkimi popularnymi typami obciążeń, co gwarantuje dowolność w wyborze opraw oświetleniowych oraz możliwość rozbudowy i dostosowania systemu do potrzeb konkretnego projektu – od luksusowego apartamentu do prestiżowego hotelu.

Pobierz najnowszy katalog iLight
Katalog iLight

Integracja systemu

Systemy sterowania oświetleniem stanowią obecnie tylko element automatyzacji budynku i najczęściej funkcjonują w powiązaniu z innymi platformami: systemami audio, żaluzjami i roletami czy klimatyzacją. ILight znajduje się w czołówce jeśli chodzi o kompleksową integrację systemów.

Jak działa iLight?

Sieć iCAN jest stworzona za pomocą łatwo dostępnego okablowania CAT5 (FTP), a do komunikacji sieciowej wykorzystuje wyjątkowo niezawodny protokół “CANbus”. Oparta jest na strukturze rozproszonej, co oznacza, że system można łatwo dostosować do zwiększonych wymagań użytkownika. W przeciwieństwie do wielu innych systemów, iCAN nie jest zależny od pojedynczego procesora centralnego.


Struktura sieci iCAN może być używana w promieniu wielu kilometrów, wykorzystując ponad 65 000 urządzeń. Tam gdzie to wymagane, może ona również współpracować z siecią Ethernet (poprzez kable lub bezprzewodowo). W skład zestawu wchodzą także sterowniki oświetlenia widowiskowego (“show”) będące częścią systemu DMX512, sterowniki źródłowe iCAN oraz sterowniki “inteligentnych” opraw lub oświetlenia LED. Możliwa jest integracja ze wszystkimi typami urządzeń: od MIDI, poprzez modemy radiowe, RS232, RS485, do analogowych sterowników napięcia.


ILight oferuje także wiele rozwiązań tam, gdzie niezbędna jest integracja z systemami Crestron lub AMX, by zapewnić efektywną, obustronną komunikację. Możliwości iLight to zarówno proste interfejsy z beznapięciowym, jednopętlowym stykiem jak i integracja sprzętu i oprogramowania według wymagań Klienta.


Sterowniki źródłowe z kompleksowej gamy iLight współpracują z praktycznie każdym źródłem światła, włączając urządzenia rezystancyjne, pojemnościowe, indukcyjne, fluorescencyjne 0-10V, DALI i DSI, zimna katoda, neony, oświetlenie LED, DMX512 i urządzenia przełączane.
Rozproszona struktura przesyłu danych sprawia, iż sieć można dostosować do projektu każdej wielkości. Nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia dotyczące urządzeń dodawanych do systemu, a brak pamięci centralnej sprawia, że elementy można w miarę potrzeb łatwo dodawać lub usuwać z systemu. Sieć korzysta ze standardowego łącza FTP CAT5, a odległość między węzłami wynosi do 1 kilometra.

Zobacz schemat
Struktura iLight

Zastosowanie systemu iLight

Sterowniki iLight można stosować wszędzie tam, gdzie wymagane są możliwości programowania i czasowych ustawień oświetlenia. Obejmuje to szeroki zakres zastosowań – od “inteligentnych” domów mieszkalnych, poprzez kościoły, centra handlowe i konferencyjne, biurowce, hotele, liniowce, do restauracji i parków tematycznych.


Nasze doświadczenie obejmuje rozwiązania dla systemów zarządzania budynkami (BMS). Potrafimy stworzyć nastrojowe oświetlenie w domach, hotelach i restauracjach, oświetlenie architektoniczne na wielką skalę oraz w pełni zintegrowane systemy teatralno-widowiskowe.
Nasze produkty cechuje solidność, inteligencja oraz prostota obsługi. Oferujemy zarówno niezawodne oprogramowanie, eleganckie centrale sterujące, jak również serię sterowników źródłowych do regulacji oświetlenia we wszystkich rodzajach urządzeń.


Od 30 lat ustanawiamy standardy obsługi serwisowej. Możemy pochwalić się natychmiastowymi odpowiedziami na zapytania Klientów, przygotowywaniem szczegółowej oferty oraz dokumentacji systemowej opartej na oprogramowaniu AutoCAD. Jesteśmy dumni z naszego systemu Obsługi Klienta, z zespołów ds. odbioru technicznego oraz elastycznych, całodobowych kontraktów serwisowych.

 
 
Marki produktów
i-light